Müşterimiz satın aldığı tarihten itibaren 15 gün içinde ürününü değiştirebilir, yerine aynı bedelde ürün-ürünler alabilir. Bu değişimde Step para iadesi yapmaz.
Halı vb. dokuma ürünlerde garanti süresi kavramı yoktur. Sanayi ve Ticaret Bakanlığının bu yönde yayınlanmış bir tebliği bulunmamaktadır. Çünkü ürün direkt sürtünmeye maruz kalmakta ve farklı trafik şartlarında farklı süreçler geçirmektedir. Örneğin yoğun trafiğin yaşandığı bir otel lobisinde ev kullanımına yönelik bir halı kullanıldığında sorun yaşanması kaçınılmazdır. Burada üretici firmanın üretimle ilgili bir kusuru olması ve bu bedelin tazmini beklenemez.
Buna rağmen Step müşteri memnuniyeti açısından 2 yıl süre ile üretim hatalarına karşı ürünlerini garanti kapsamına almıştır. Ürünlerimiz ev kullanımı için tasarlandığından dolayı, yoğun trafik alanlarında kullanılması sonucu oluşabilecek hasarlardan sorumlu tutulamaz.
Halıların üretim süreci ve kullanılan materyallerin özelliğine göre bir süre hav çıkarması, dışarıya iplik, atması, gölgelenmesi doğal bir süreçtir. Bundan dolayı alınan şikayetler bir üretim hatası olarak değerlendirilemez. Hiçbir ürün lekelere karşı garanti kapsamında değildir. Ev kazalarına karşı ürünlerin sigorta ettirilmesi önerilir.
Step her tür lekenin çıkma garantisini vermez. Bu durum üretim hataları olarak öne sürülemez. Step, ürünleri ile ilgili kullanım ve bakım hakkında açıklamalarını tüm ürünlerin üzerinde bulundurur. Önerilenin dışında yapılan uygulamalar sonucu oluşabilecek hasardan Step sorumlu tutulamaz.