hakkimizda

1998 yılında uluslararası bir marka yaratma fikriyle İstanbul’da kurulan STEP, 1919 yılında faaliyete başlayan köklü bir geçmişe sahip Şengör Halıcılık bünyesinde doğdu.

Geleneksel anlamda tüm dünyada çok yoğun bir rekabetin yaşandığı, karlılığın tükendiği ve stokların inanılmaz bir boyuta ulaştığı halı sektöründeki bilgi birikimi ve tecrübesini kullanarak STEP, “halı”yı ve “perakendecilik”i yeniden tanımladı.

Halıyı yeniden tanımlayarak “dekorasyon öğesi” olarak değerlendiren ve modası olan bir ürün olarak kabul eden STEP’in bu yeni tanımı “halı”nın en büyük kalelerinden Türkiye’de kısa sürede benimsenerek hızla büyüyen satış rakamlarına ulaştı.

STEP, tasarım mükemmelliyetçiliğinin yanında yenilikçi, beklenmeyen, göz alıcı halılarını yaratmakta kullandığı iplikleri de üretmek için çok yüksek standartlarda teknoloji kullanıyor.
STEP, her biri eşşiz yüzlerce halı seçeneğinden, özel tasarım aydınlatma elementlerine, yastıklardan oturma gruplarına, banyo deneyiminizi farklılaştıran ürünlerden daha birçok farklı ev aksesuarına kadar yeni tasarımlarıyla yaşamanıza renk ve anlam katıyor.